Sık Kullandığım Programlar (mim)

Sinan Yorulmaz’ın başlattığı mim serisinde sağ olsun Meriç mimlemiş beni. Bu ikinci mim yazım olacak. Mim konusu kullandığım programlar. Sık sık kullandığım onlarca program var. Bunların hepsini yazmak tabi ki zor olacak. Ben kalıcı olarak sürekli kullandıklarımı yazıyorum. Haydi bismillah!

chromeChrome

Tarayıcı deyince Chrome’dan başkasını düşünmek absürt olacaktır. Hakkını yememek lazım, en stabil çalışan tarayıcı. Edge falan yalan. Microsoft, Windows 10’la birlikte İnternet Explorer’ın hayatına son verdiğinde sistemle iç içe gelen adam gibi bir tarayıcıyla karşılaşmayı ummuştum açıkçası. Ama yine de sonu hüsran oldu.

 

readerAdobe Reader

Reader’ı her PC kullanıcısı sık kullanır. Ama kimsenin benim kadar kullandığını sanmıyorum. Gereksiz aşırılıkta meraklı bir tipim. Arivimde yönetmelikler, kanunlar, tezler, sınavlar, kılavuzlar vb. dolu.Gün içinde en az Chrome kadar kullanıyorum.

 

filezillaFileZilla

Blogu açtığım günden itibaren uzun süre FilleZilla kullandım. Ama yönettiğim sitelerin birkaçında büyük olasılıkla sunucu kaynaklı olan sorunlar yüzünden FileZilla’da bazı sıkıntılar yaşadım. Birkaç hafta CuteFTP denedim. Ama bir FileZilla olmadığını anlayınca bir şekilde yine geri döndüm.

 

utorrentµTorrent

Torrent candır, gerisi heyecan sloganı sanırım bu maddeyi açıklamaya yardımcı olacaktır. Programlar, filmler, iso dosyaları… Her şeyi indirmek için tek sistem. Harika değil mi sizce de?

 

 

lightshotLightShot

Ekran görüntüsü de tabi ki mutlak bir ihtiyaç. Çömezlik zamanlarında PRTSC tuşuna bastıktan sonra gidip Paint’e yapıştırdıktan sora kaydederdim. Sonra kalk bir de hizliresim gibi sitelere yükle. Ölme eşeğim ölme. LightShot’ı keşfettiğim günden beri en sık kullandığım programlar arasında yerini alıyor.

 

poedit

Poedit

Yabancı ücretsiz temaları denerken Poedit’e çok ihtiyacım olmuştu başlarda. Son zamanlarda da daha önceleri sağdan soldan topladığım temaların .po dosyalarını düzenliyorum sıkıldıkça

 

 

Şimdilik bu kadar. Mimleme sırası bana geldiğine göre, konuyu Süha Abi, Funda Abla ve Seyit Ali‘ye paslıyorum. De hadi buyurun.

5 replies on “Sık Kullandığım Programlar (mim)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir