almost there...

7 Eylül 2014

Tavsiye etmediğim Android Uygulamaları #1

Bakıyorum da, blogların Android kategorileri “Tavsiye Ettiğim Android Uygulamaları, Mutlaka Kullanmanız Gereken Android Uygulamaları” vesaire ile dolu. Ben de aksilik olsun, ben çektim siz çekmeyin diye; hiç tavsiye etmediğim, gereksiz Android uygulamalarını paylaşayım dedim. Küçük bir liste, ama devamı mutlaka gelecek. Bana da yazı dizisi çıktı işte.

 

Buyrun Benim

 

Buyrun Benim: Turkcell’in son zamanlarda çıkardığı, Çalarken Dinlet sistemine alternatif uygulama. Çalarken Dinlet’i çoğumuz bilir. Birisi ararken “dıııııt” sesinin üstüne, bir de müzik dinletme imkanı sunuyordu. Turkcell bunu geliştirmiş. Kendi kaydettiğiniz sesi, kendi belirlediğiniz kişiler sizi ararken dinletmenizi sağlıyor. Mağazada da öyle bir açıklama eklemiş ki, “Ben bunu yüklemezsem çatlarım” dedirtiyor insana.

Google Play mağazasında uygulamayı ücretsiz sunmuşlar. “Ooo bu iyiymiş. Hem de beleş” mantığıyla indiriyorsunuz. Uygulamanın kullanım kılavuzu bitmeden köklüyor size ücreti. Bizim milletin firmasından ne beklersin ki başla?

İşe yaramazlık puanı: 5/10

 

 

Pamukkale Turizm

Pamukkale Turizm: Pamukkale Turizm’in ulaştırma sektöründe Türkiye’de bir rakibinin olduğunu söyleyemem. Eşsiz bir firma. Önceleri Pamukkale Mobil İşlemler Şubesi’ni kullanabiliyorduk. Sonradan getirdikleri sistem değişikliği yüzünden mobil işlemler şubesi kapandı.

Uzun bir aradan sonra Android ve iOS uygulamalarını markete eklediler. Eklendiği gün de Android versiyonunu indirdim. Uygulama benim gözümde tamamen hayal kırıklığı. Muhtemelen her işlemde tek tek sisteme bağlandığı için uygulama 2G ve 3G bağlantılarında gayet yavaş. Ve güzergah seçimindeki şehir mi desem, durak mı desem? Her neyse o liste stabil çalışmıyor. Kaydırmalar falan hep sıkıntı. Son olarak Pamukkart Puanı uygulamadan kullanılamadığı gibi, başka bir platformdan kullanıldığında uygulamada eksilmiyor.

İşe yaramazlık puanı: 7/10

 

 

Panorama Camera360

Panorama Camera 360 TeliportMe: 360 derece sanal tur oluşturmaya heves etmiş, fotoğraf çekmenin bir tık üzerine çıkmak isteyen gençler için piyasaya sürülmüş bir uygulama. Google’ın sunduğu Photo Sphere uygulamasına özenilmiş.

Çok uğraşmışlar uygulama için, belli. Eğer telefonunuzda şık ve sade tasarımlı bir uygulama olmasını, arada açıp bakarak göz zevkinizin yerine gelmesini isterseniz kesinlikle yükleyin bunu. Ama başka bir işe yaramaz. Becerememişler. Parça parça çektiği kareleri birleştirme konusunda çok sıkıntısı var. Galaxy Note serisinin son telefonlarındaki 360 derece özelliği bile çok çok çok daha kullanışlı.

İşe yaramazlık puanı: 8/10

 

 

CM Security

 

CM Security: Uygulamaya, Clean Master’ın en düstursuz zamanlarda gösterdiği reklamlarda da rastlamışsınızdır. Uygulamanın sahibi Clean Master’ın yapımcısı “Cheetah Mobile”.

Adamın canı sıkılmış olacak ki böyle gereksiz, hiçbir işe yaramayan, bomboş bir anti virüs uygulaması yapmıouş(bak yapmış demeye bile dilim varmıyor). Bi insan bununla niye uğraşma gereği duyar ki? Ne bileyim? Bunu yapacağına git bi’ Flappy Bird, bi’ Timberman yap da hiç değilse oynayıp zevk alalım. İşe yaramazların işe yaramazı bir uygulama.

İşe yaramazlık puanı: 9/10

 

 

Gerisi de gelecek inşallah

Posted in MobilTaggs:
Write a comment